AKO SA DOSTAŤ DO NITRY

 

  • Z BUDAPEŠTI

Je viacero spôsobov, ako sa dostať do Nitry z medzinárodného letiska Ferenca Liszta v Budapešti. Ak uprednostňujete vlakovú dopravu, musíte sa najprv dostať na hlavnú vlakovú stanici (Keleti pályaudvar). Odporúčame využiť lacnejšiu alternatívu, ako je taxi služba, a to kombináciu mestskej hromadnej dopravy a metra. Na stanici nasadnite na vlak do Nových Zámkov, kde prestúpite na vlak do Nitry. Cesta vám potrvá približne tri hodiny.

 

Ak budete cestovať autobusom, musíte sa v prvom rade dostať na autobusovú stanicu Népliget (Budapest Népliget aut. áll.). Využiť môžete rovnako mestskú hromadnú doprava a metro (cesta vám zaberie približne hodinu). Na autobusovej stanici nasadnite na spoj do Bratislavy a odtiaľ pokračujte iným autobusom do Nitry (približne 4 hodiny).

 

Pri oboch spôsoboch dopravy si môžete informácie o lístkoch, autobusových zastávkach, vlakových staniciach a cestovnom poriadku vyhľadať na internete (napr.: http://www.bkk.hu/en/prices/). Na odkaze https://cp.hnonline.sk/vlakbusmhd/spojenie/ nájdete všetky informácie o vašej ceste (odchody spojov, číslo nástupišťa, zastávky/stanice, smer spoja a prípadne tiež cenu).

 

  • Z VIEDNE A BRATISLAVY

 

Ak cestujete z Viedne, využite autobusovú linku priamo z medzinárodného letiska vo Viedni s prestupom na bratislavskej autobusovej stanici (Mlynské Nivy). Na už uvedenom linku https://cp.hnonline.sk/vlakbusmhd/spojenie/ si vyberte spoj, ktorý vám najlepšie vyhovuje.

 

Rovnaké inštrukcie platia, aj keď cestujete z Bratislavy. V tomto prípade vám odporúčame využiť autobusovú dopravu, nie vlak.

 

V prípade, že máte otázky týkajúce sa cestovania do Nitry alebo prepravy v samotnom meste, neváhajte kontaktovať organizátorov konferencie. Šťastnú cestu!